Zastawki kanałowe stosuje się wszędzie tam, gdzie może mieć miejsce cofnięcie się wód deszczowych do sieci kanalizacyjnej oraz tam, gdzie z powodów technologicznych konieczne jest odcięcie dopływu cieczy. Zastawki instalowane są głównie na wylotach kanalizacji opadowej do rzek, a także rowów melioracyjnych i innych odbiorników ścieków opadowych o zmiennym poziomie zwierciadła wody. Urządzenia te przeznaczone są do stosowania w budownictwie hydrotechnicznym, na oczyszczalniach ścieków czy instalacjach hodowli ryb. Pona...czytaj więcej
dto znajdują zastosowanie w instalacjach przemysłowych.
Przeznaczone są do zabudowy na płaskiej ścianie wylotu kanalizacyjnego lub komory ściekowej, w studni kanalizacyjnej za pomocą przylgi dopasowanej do krzywizny oraz we wnękach kanałów o przekroju prostokątnym. Zastawki mogą być stosowane do odcięcia dopływu lub odpływu ze zbiorników melioracyjnych/ retencyjnych umożliwiając czasową retencję bądź opróżnienie zbiornika. Regulowanie położenia zawieradła w zastawce może odbywać się ręcznie poprzez korbę lub za pomocą napędu elektrycznego czy pneumatycznego.
Zastawki kanałowe OKSYDAN-ZM produkowane są ze stali nierdzewnej, elementów tworzywowych (uszczelnienia, opcjonalnie zawieradło) oraz innych materiałów cechujących się wysoką odpornością chemiczną na korozyjne działanie środowiska wodnego, substancji mogących znajdować się w przepływających ściekach oraz na inne czynniki środowiskowe, np.: promieniowanie UV.
schowaj tekst