Zbiorniki OKSYD-ZR HCTC/HCOC to nowoczesne konstrukcje stalowe mające szerokie zastosowanie w układach wodno-kanalizacyjnych, technologicznych, w rolnictwie, itp. W zależności od potrzeb Klienta, dostarczamy zarówno pojedyncze zbiorniki o objętości kilku m3, jak i potężne układy zbiorników o pojemności retencyjnej nawet kilkunastu tysięcy m3.
Flagowym zastosowaniem dla zbiorników OKSYD-ZR są wielkokubaturowe układy retencyjne wód deszczowych. Tego rodzaju układy często zawierają również inne urządzenia kanalizacyjne, takie jak: pompownia ścieków, separator substancji ropopochodnych z osadnikiem zawiesin mineralnych, czy regulator przepływu.
Zbiorniki OKSYD-ZR są idealną propozycją dla rozwiązań problematyki zagospodarowania wód opadowych w aglomeracjach miejskich. Są doskonałą alternatywą dla pracochłonnych i kosztownych zbiorników betonowych, a swoją wytrzymałością wielokrotnie przewyższają konstrukcje z tworzyw sztucznych i laminatów. Odpowiednio wyposażone mogą pełnić funkcję osadników, odstojników, układów separacji, przepompowni, a nawet oczyszczalni. W porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań, system wymaga mniej przestrzeni i pozwala na znaczne skrócenie fazy montażu w porównaniu do klasycznych rozwiązań.
OKSYD-ZR HCTC
Zbiorniki OKSYD-ZR HCTC wykonane są ze stalowych spiralnie karbowanych rur ścianie wielowarstwowej PE-Zn-St-Zn-PE. W procesie cynkowania ogniowego otrzymuje się grubość warstwy cynku min. 42µm. W celu dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego zbiorniki pokryte są obustronnie warstwą polimeru o grubości min 250µm typu TrenchCoat™ . Sposób zabezpieczenia antykorozyjnego sprawia, że zbiorniki stalowe HCTC doskonale nadają się do budowy urządzeń stale narażonych na kontakt z wodą płynącą oraz stojącą.
Stalowe spiralne rury, z których wykonuje się zbiorniki, wykazują bardzo wysokie wskaźniki wytrzymałościowe i we współpracy z gruntem mogą przenosić ogromne obciążenia - nie przez przypadek stal spiralnie karbowana powszechnie wykorzystywana jest do budowy mostów i przepustów drogowych. Karbowana stal uzyskuje swoją wyjątkową wytrzymałość dzięki zjawisku przesklepiania gruntu, które polega na włączeniu gruntu otaczającego rurę do współpracy, doprowadzając do znacznych (do 70%) redukcji naprężeń przekazywanych na samą rurę. Dzięki temu stalowe rury spiralnie karbowane typu HCTC oraz wykonane z nich zbiorniki i separatory mogą pracować w gruncie na znacznych głębokościach - przy naziomie kilkunastu metrów i więcej.
OPATENTOWANA POWŁOKA OCHRONNA WPROTECT
Powłoka polimerowa WProtect stanowi najwyższy sposób zabezpieczenia zbiornika - zarówno przed korozją, jak i przed ścieraniem wewnątrz i na zewnątrz rury. WProtect to powłoka o właściwościach analogicznych jak polietylen PEHD. Powłoka zbiornika jest całkowicie odporna na większość substancji chemicznie agresywnych (żrących), które mogą występować w środowisku kanalizacyjnym (kwasy, sole, zasady). Wyjątkowa odporność powłoki WProtect predestynuje zbiorniki HCTC do zastosowań magazynowych dla cieczy technologicznych.
Elastyczna powłoka polimerowa gwarantuje prawidłową współpracę z korpusem zbiornika - nie podlega złuszczaniu, czy pękaniu w trakcie eksploatacji.jak ma to miejsce w przypadku powłok malarskich. Trwałość powłoki jest szacowana na 100 lat - więcej niż perspektywiczny okres, na jaki projektuje się żywotność systemu wodno-kanalizacyjnego. Zbiorniki pokryte powłoką polimerową WProtect zyskują długoletnią, pełną ochronę antykorozyjną i antyabrazyjną.
OKSYD-ZR HCOC
Zbiornik wykonany jest ze spiralnie karbowanych rur stalowych, zabezpieczonych antykorozyjne poprzez obustronne pokrycie warstwą cynku (w procesie cynkowania ogniowego).