<< Powrót do oksydiapedii

czy zbiorniki na deszczówkę to dobry wybór

Gromadzenie deszczówki jest proekologiczne i wskazane w sytuacji, w której oprócz względów środowiskowych, zależy nam również na oszczędzaniu. Żeby jednak móc wykorzystać wodę opadową należy się do tego przygotować. Niezbędny będzie zbiornik na deszczówkę. Jak możemy go dobrze wykorzystać i na jaki model się zdecydować?


Bądź eko!


Coraz więcej osób zamieszkujących zabudowę jednorodzinną oraz działki decyduje się na zamontowanie zbiornika na deszczówkę. To swego rodzaju moda, która przy okazji ma walor praktyczny i ekologiczny. Zmagazynowaną w zbiorniku wodę możemy wykorzystać do podlewania ogrodu i nasadzeń, prania czy spłukiwania toalety, ograniczając tym samym zużycie wody z rurociągów.


Plastikowy czy betonowy?


Zbiorniki najczęściej można spotkać w formie naziemnej lub podziemnej. Występują w różnych rozmiarach, a te największe można zakopać w gruncie. Różne są także tworzywa, z których producenci wykonują zbiorniki na deszczówkę. Część osób decyduje się na betonowe konstrukcje, lecz większość użytkowników sięga po modele polietylenowe. Instalacje z betonu są ciężkie, trudne w transporcie, posiadają zazwyczaj elementy metalowe, które wchodzą w reakcję z wodą, a po kilku latach użytkowania mogą zacząć się kruszyć i przeciekać.

Zestaw ze zbiornikiem z tworzywa sztucznego jest bardziej trwały i nie zachodzi obawa, że w wyniku ubytku nagromadzone opady będą przenikać do gruntu. Plastikowy pojemnik na deszczówkę nie reaguje z wodą oraz innymi cieczami, jest całkowicie nieprzepuszczalny i może służyć nawet kilkaset lat. Zarówno betonowe, jak i polietylenowe konstrukcje można montować modułowo, zwiększając jeszcze bardziej powierzchnię do magazynowania opadów.


Skontaktuj się z nami!


Polecamy Państwu kontakt z naszymi wykwalifikowanymi pracownikami. Jeśli przymierzają się Państwo do podobnej inwestycji, warto skorzystać z fachowych porad ekspertów, którzy doradzą i przygotują dla Państwa gotowy projekt zbiornika. Nasze realizacje cieszą się uznaniem klientów, którzy postrzegają nas jako firmę godną polecenia.

Produkty

Pokrewne hasła

Zobacz całość